Sprawozdawczo-wyborcze Zebranie Członków 2020

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 27, styczeń 2020 Admin

19 stycznia 2020 roku w siedzibie Stowarzyszenia Historyczno-badawczego „Galea” odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Zebranie Członków. Podczas zebrania podsumowano działalność organizacji w 2019 roku oraz przyjęto plan działalności na rok 2020.

Czytaj więcej...

Rewaloryzacja zabytkowego cmentarza ewangelickiego w Kamieńcu

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 01, listopad 2019 Sebastian Zieliński

Rewaloryzacja zabytkowego cmentarza ewangelickiego w Kamieńcu to największy dotychczasowy projekt realizowany przez stowarzyszenie „Galea” w latach 2017-2019. Dzięki zaangażowaniu wielu osób stara, zapomniana nekropolia zyskała nowy blask stając się żywym świadectwem historii regionu.

Czytaj więcej...

Projekt "Finckenstein 1807"

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 05, czerwiec 2019 Sebastian Zieliński

„Finckenstein 1807” to najnowszy projekt badawczy Stowarzyszenia Historyczno-Badawczego „Galea”. Przez najbliższe kilka lat pasjonaci historii wspólnie z naukowcami będą badać miejsce obozowania wojsk napoleońskich z 1807 roku w Kamieńcu koło Susza.

Czytaj więcej...

Oczyszczanie plaży miejskiej – fotorelacja

Kategoria: Aktualności Opublikowano: niedziela, 28, kwiecień 2019 Admin

27 kwietnia 2019 roku członkowie Stowarzyszenia Historyczno Badawczego „Galea” z Susza przeprowadzili akcję oczyszczania kąpieliska plaży miejskiej w Suszu.

Czytaj więcej...

Rewitalizacja zabytkowego cmentarza ewangelickiego w Kamieńcu

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 15, kwiecień 2019 Sebastian Zieliński

Od 2017 roku Stowarzyszenie „Galea” prowadzi prace porządkowe na terenie zabytkowego cmentarza ewangelickiego w Kamieńcu. W bieżącym roku rewaloryzacja nekropolii prowadzona jest w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie działań związanych z kulturą, sztuką, ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Czytaj więcej...