Projekt "Finckenstein 1807"

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 05, czerwiec 2019 Sebastian Zieliński

„Finckenstein 1807” to najnowszy projekt badawczy Stowarzyszenia Historyczno-Badawczego „Galea”. Przez najbliższe kilka lat pasjonaci historii wspólnie z naukowcami będą badać miejsce obozowania wojsk napoleońskich z 1807 roku w Kamieńcu koło Susza.

Czytaj więcej...

Oczyszczanie plaży miejskiej – fotorelacja

Kategoria: Aktualności Opublikowano: niedziela, 28, kwiecień 2019 Admin

27 kwietnia 2019 roku członkowie Stowarzyszenia Historyczno Badawczego „Galea” z Susza przeprowadzili akcję oczyszczania kąpieliska plaży miejskiej w Suszu.

Czytaj więcej...

Rewitalizacja zabytkowego cmentarza ewangelickiego w Kamieńcu

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 15, kwiecień 2019 Sebastian Zieliński

Od 2017 roku Stowarzyszenie „Galea” prowadzi prace porządkowe na terenie zabytkowego cmentarza ewangelickiego w Kamieńcu. W bieżącym roku rewaloryzacja nekropolii prowadzona jest w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie działań związanych z kulturą, sztuką, ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Czytaj więcej...

Zakładamy Muzeum Regionalne w Suszu

Kategoria: Aktualności Opublikowano: sobota, 16, luty 2019 Admin

24 stycznia 2019 roku członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Badawczego „Galea” podjęli uchwałę o utworzeniu Muzeum Regionalnego w Suszu. Po kilku dniach organizacja przesłała do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dokumenty dotyczące rejestracji suskiej placówki muzealnej.

Czytaj więcej...

Konsultacje w MKiDN

Kategoria: Aktualności Opublikowano: czwartek, 27, grudzień 2018 Admin

19 listopada 2018 roku nasze stowarzyszenie reprezentowane przez przedstawiciela Sebastiana Zielińskiego oraz Marka Bodnara wzięło udział w konsultacjach społecznych w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie uregulowań prawnych dotyczących poszukiwań zabytków.

Czytaj więcej...