Badania obozowiska Gwardii Cesarskiej w Kamieńcu

Kategoria: Poszukiwania Opublikowano: poniedziałek, 02, wrzesień 2019 Sebastian Zieliński

Pięciodniowe badania archeologiczne przeprowadzone w dniach od 21 do 25 sierpnia 2019 roku zainicjowały kilkuletni projekt badań obozowiska Gwardii Cesarskiej z 1807 roku w okolicach miejscowości Kamieniec koło Susza. Wspólne prace badawcze stowarzyszenia „Galea” i Muzeum w Ostródzie prowadzone są pod nazwą „Finckenstein 1807”.

Czytaj więcej...

Odkrywca Roku 2018

Kategoria: Poszukiwania Opublikowano: poniedziałek, 28, styczeń 2019 Admin

Na przełomie grudnia i stycznia odbyła się kolejna edycja plebiscytu dla członków stowarzyszenia „Odkrywca Roku”. Nominacje były naprawdę ciekawe, walka niezwykle ekscytująca a ostateczna wygrana przypadła Sylwii Zielińskiej.

Czytaj więcej...

Odkrycie obozu wojsk napoleońskich w Kamieńcu

Kategoria: Poszukiwania Opublikowano: niedziela, 23, wrzesień 2018 Sylwia Zielińska

Pobyt Cesarza Francji Napoleona I Bonaparte w 1807 roku w Kamieńcu koło Susza zapisał się w kartach historii nie tylko tej małej miejscowości ale także całej Europy. Nic więc dziwnego w tym, że od wielu lat ta niewielka miejscowość przyciągała uwagę wielu pasjonatów historii, którzy poszukiwali śladów tego wydarzenia. Pomimo wieloletnich poszukiwań dopiero w ubiegłym członkom stowarzyszenia „Galea” udało się odkryć miejsce stacjonowania wojsk napoleońskich w tej miejscowości.

Czytaj więcej...

Poszukiwanie śladów wojsk napoleońskich

Kategoria: Poszukiwania Opublikowano: sobota, 05, maj 2018 Sylwia Zielińska

Ziemia suska kryje wiele zagadek i ciekawostek związanych z przeszłością. Jedną z nich bez wątpienia pozostaje lokalizacja obozowiska wojsk napoleońskich, które na początku XIX wieku przybyły do Kamieńca wraz z cesarzem Francji Napoleonem I Bonaparte.

Czytaj więcej...

Drugi sezon badań przeszłości Pomezanii rozpoczęty

Kategoria: Poszukiwania Opublikowano: niedziela, 22, kwiecień 2018 Sebastian Zieliński

W dniach 14-15 kwietnia 2018 roku członkowie stowarzyszenia „Galea” rozpoczęli swój drugi sezon badawczy. Pierwsze poszukiwania zaowocowały odnalezieniem cennych i zagadkowych artefaktów, ale cały sezon zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Czytaj więcej...