O stowarzyszeniu

Kategoria: strona Opublikowano: czwartek, 25, maj 2017 Admin Drukuj E-mail

 

Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze "Galea" zostało założone w kwietniu 2017 roku. Spotkanie założycielskie odbyło się w dniu 18 kwietnia w restauracji "Warmianka" w Suszu a 21 kwietnia oficjalnie zostało zarejestrowane w ewidencji stowarzyszeń zwykłych Starosty Powiatu Iławskiego.

Stowarzyszenie „Galea” skupia w swoich szeregach osoby, które od wielu lat pasjonują się przeszłością obszaru zwanego Pomezanią ze szczególnym uwzględnieniem ziemi suskiej i sąsiednich terenów. Naszym podstawowym celem jest upowszechnianie wiedzy historycznej o tych terenach oraz działalność na rzecz ochrony wszelkiego rodzaju zabytków z obszarów będących w naszym zainteresowaniu. Dodatkowo prowadzimy własne badania historyczne, które w głównej mierze opierają się na poszukiwaniu ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych. Odnalezione w ten sposób zabytki archeologiczne przekazujemy do okolicznych muzeów, natomiast zabytki i pamiatki regionalne konserwujemy i przechowujemy w swojej siedzibie.

 

galea

 

Realizując swoje cele jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju współpracę z instytucjami i innymi organizacjami o podobnych profilach. Mamy tu na myśli muzea, placówki oświatowe, ośrodki kultury, czy organizacje pozarządowe takie jak grupy rekonstrukcji historycznych itp. Przede wszystkim zależy nam na pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

 

logo to biae

Logotyp stowarzyszenia

 

Członkiem Stowarzyszenia "Galea" może zostać praktycznie każdy, kto podobnie jak my interesuje się historią Pomezanii a przede wszystkim pragnie działać w zakresie ochrony wszelkiego rodzaju zabytków związanych z historią ziemi suskiej i okolic. Aby zostać członkiem wystarczy wypełnić DEKLARACJĘ i przesłać ją lub dostarczyć do naszej siedziby.

Przed wypełnieniem deklaracji prosimy o zapoznanie się z naszym REGULAMINEM.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o KONTAKT telefoniczny lub drogą elektroniczną.

 

 

 

Odsłony: 5811

FACEBOOK

Formularz Kontaktowy

captcha
Reload