Niecodzienne odkrycia koło Siemian

Kategoria: Poszukiwania Opublikowano: poniedziałek, 23, maj 2022 Admin

Ostatnie dwa lata niemal cały wolny czas poświęcaliśmy utworzeniu Muzeum Regionalnego w Suszu. Wyprawy terenowe należały do rzadkości a jeśli nawet miały miejsce, to z niezadowalającym efektem. Tegoroczny sezon badań terenowych rozpoczęliśmy od niezwykłego odkrycia koło Siemian.

Czytaj więcej...

Odkrywca Roku 2018

Kategoria: Poszukiwania Opublikowano: poniedziałek, 28, styczeń 2019 Admin

Na przełomie grudnia i stycznia odbyła się kolejna edycja plebiscytu dla członków stowarzyszenia „Odkrywca Roku”. Nominacje były naprawdę ciekawe, walka niezwykle ekscytująca a ostateczna wygrana przypadła Sylwii Zielińskiej.

Czytaj więcej...

Odkrycie obozu wojsk napoleońskich w Kamieńcu

Kategoria: Poszukiwania Opublikowano: niedziela, 23, wrzesień 2018 Sylwia Zielińska

Pobyt Cesarza Francji Napoleona I Bonaparte w 1807 roku w Kamieńcu koło Susza zapisał się w kartach historii nie tylko tej małej miejscowości ale także całej Europy. Nic więc dziwnego w tym, że od wielu lat ta niewielka miejscowość przyciągała uwagę wielu pasjonatów historii, którzy poszukiwali śladów tego wydarzenia. Pomimo wieloletnich poszukiwań dopiero w ubiegłym członkom stowarzyszenia „Galea” udało się odkryć miejsce stacjonowania wojsk napoleońskich w tej miejscowości.

Czytaj więcej...

Poszukiwanie śladów wojsk napoleońskich

Kategoria: Poszukiwania Opublikowano: sobota, 05, maj 2018 Sylwia Zielińska

Ziemia suska kryje wiele zagadek i ciekawostek związanych z przeszłością. Jedną z nich bez wątpienia pozostaje lokalizacja obozowiska wojsk napoleońskich, które na początku XIX wieku przybyły do Kamieńca wraz z cesarzem Francji Napoleonem I Bonaparte.

Czytaj więcej...

Tajemnicze znaki

Kategoria: Poszukiwania Opublikowano: niedziela, 25, marzec 2018 Sylwia Zielińska

Magią poszukiwań jest to, że mogą one przynieść zaskakujące zakończenie. Radość z osiągnięć poprzedza przypadek i czytanie tajemniczych znaków, do których powinniśmy podejść z wielką wytrwałością. Cierpliwość może przynieś nieoczekiwany rezultat.

Czytaj więcej...

FACEBOOK

Formularz Kontaktowy

captcha
Reload